“Epoka e re” – “Lajmi.net”, derbi i Media Ligës

02 nëntor 2018 | 11:28

Prishtinë, 1 nëntor – Sot (e premte) zhvillohen ndeshjet e xhiros së tetë në Media Ligë. Ndeshja kryesore do të jetë ajo në mes të lideres së ligës, “Epokës së re” dhe “Lajmi.net”. Derisa “Epoka” nuk di për humbje në këtë edicion, “Lajmi.net” pësoi humbje në xhiron e kaluar nga “Telegrafi” dhe tash renditet në pozitën e katërt në tabelë. Synimet e “Epokës” nuk ndryshojnë as në këtë ndeshje, derisa “Lajmi.net” do të mundohet t’i njoftojë me humbje kryesuesit e ligës. Ndeshje interesante do të jenë edhe “Media Works” – “RTV Dukagjini” dhe “Gazeta Metro” – “Klan Kosova”.

Java e tetë

17:00 “D+” – “Kallxo.com”

17:55 “Gazeta Zëri” – “Ora Info”

18:50 “Infokusi” – “Gazeta Blic”

19:35 “Epoka e re” – “Lajmi.net”

20:30 “KosovaPress” – “InfoKosova & PrishtinaPost”

21:15 “Media Works”- “RTV Dukagjini”

22:10 “Gazeta Metro” – “Klan Kosova”

23:05 “Telegrafi” – “RTK”

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Muzeun e qytetit në Rahovec është hapur ekspozita “Antikiteti…