Eprorët serbë që punojnë në Policinë e Kosovës marrin pjesë në takimin e thirrur nga Rakiq

05 nëntor 13:14

Në takimin e thirrur nga kreu i Listës Serbe, Goran Rakiq, po marrin pjesë edhe eprorë serbë të cilët punojnë në Policinë e Kosovës.

Ata shihen të ulur në radhë në një sallë në objektin e Komunës së Zveçanit, ku po diskutohet dalja ose jo nga institucionet e Kosovës.

Bashkë me ta janë edhe zyrtarë të komunave me shumicë serbe, gjykatave dhe institucione të tjera.

Mbrëmë në Serbi ka qëndruar emisari sllovak për dialogun, Miroslav Lajcak, i cili ka kërkuar që të veprohet me përgjegjësi dhe që të shmanget dhuna.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme në disa rrugë të…