Erdogan pushton Sirinë dhe kërcënon Europën: Do dërgoj…(Foto)

10 tetor 16:24

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar Europën se do të dërgojë 3.6 milionë refugjatë në kontinent, nëse ata vazhdojnë ta cilësojnë sulmin ndaj Sirisë si pushtim.

‘Hej BE, zgjohu. Po e them përsëri, nëse përpiqeni të përcaktoni operacionin tonë atje si një pushtim, detyra jonë është e thjeshtë, do të hapim dyert dhe do të dërgojmë 3.6 milionë emigrantë te ju”, tha Erdogan në një fjalim para parlamentit.

Turqia nisi mbrëmë operacionin kundër luftëtarëve kurdë në Siri, duke pushtuar vendin me bomba dhe armatime të rënda.

/Gshqip

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim…