Erdogani takohet me Zelenskyn në Lviv

18 gusht 16:59

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, në pallatin Pototsky.

Liderët e Ukrainës dhe Turqisë janë takuar pas një marrëveshjeje të arritur muajin e kaluar, e cila ka lejuar rifillimin e eksporteve të grurit pasi Rusia kishte bllokuar furnizimet thelbësore globale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë bilancin e Covid-19 për 24…