Erikseni, mes Brentfordit dhe Unitedit

24 qershor 08:49

Christian Eriksen thuhet se është duke vendosur nëse do t’i bashkohet Manchester United ose do të qëndrojë në Brentford.

Të dy klubet kanë bërë oferta tërheqëse për 30-vjeçarin – por ajo e United mendohet të jetë më fitimprurëse nga ana financiare.

Eriksen punoi me Erik ten Hag kur ai stërviti me Ajax-in si pjesë e kthimit të tij në futboll pas kolapsit të tij të tmerrshëm ndërsa luante për Danimarkën në Euro 2020, shkruan Skyneës, transmeton Klankosova.tv.

Por burime pranë mesfushorit, kontrata afatshkurtër e të cilit në Brentford skadon në fund të qershorit, thonë se ai dhe familja e tij janë vendosur në Londër dhe kanë dyshime për t’u zhvendosur në veriperëndim.

Eriksen gjithashtu dëshiron të fillojë çdo lojë për të siguruar një vend në ekipin e Kupës së Botës të Danimarkës më vonë këtë vit – prioriteti i tij pasi humbi në Euro për shkak të arrestit kardiak në ndeshjen e parë.

Ai nuk ka gjasa të ri-nënshkruajë për Tottenhamin, i cili kryesisht luan me dy mesfushorë qendrorë nën drejtimin e Antonio Conte-s dhe është angazhuar për Rodrigo Bentancur dhe Yves Bissouma këtë vit.

Komoditeti i Eriksenit në Londër, se paratë nuk janë prioriteti i tij, dhe forca e marrëdhënieve të tij me njerëzit në Brentford, të cilët përfshijnë një numër të bashkëlojtarëve të tij në Danimarkë dhe kryetrajnerin danez Thomas Frank, e vendos klubin në një pozitë të fortë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përdoruesit e modeleve të iPhone, të cilat u lansuan në…