Faleminderit Gjeneral!

30 nëntor 12:18

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar për dorëheqjen e Rrahman Ramës nga posti i komandantit të FSK-së.

Hoxhaj ka thënë se kur ishte në postin e ministrit të Jashtëm, me gjeneralin, Rrahman Rama kanë pasur takime në selinë e NATO-s, në Pentagon, në Uashington, Bruksel dhe kryeqytete tjera botërore, dhe sipas tij, nga aty ka parë profesionalizmin dhe integritetin e lartë të tij.

Postimi i plotë i Hoxhajt:

Faleminderit Gjeneral!

Si ministër i Jashtëm, me gjeneralin, Rrahman Rama kemi pasur takime në selinë e NATO-s, në Pentagon, në Uashington, Bruksel dhe kryeqytete tjera botërore. Aty kam parë profesionalizimin, integritetin e lartë të tij. Gjenerali Rama, si pakkush personifikon profesionalizmin dhe suksesin e FSK-së, duke qenë pjesëmarrës kryesor i transformimit të TMK-së në FSK!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja Vildane Zeneli ka treguar edhe sonte çfarë bukuroshe është…