Familja Syla fal gjakun e vajzës 15 vjeçare familjes së Nuredin Lushtakut (Video)

16 dhjetor 2017 | 18:33

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së premte në rrugën Skenderaj-Mitrovicë.

Nxënësja 15 vjeçare Qëndresa Syla, është goditur për vdekje nga një veturë e cila po qarkullonte në rrugën Skenderaj – Drenas, e që ishte duke vozitur Faton Lushtaku, vëllai i Nuredin Lushtakut, raporton Magazina.al

E mes shiut dhe lotëve, e ndjera është varrosur sot në fshatin e saj Terrnavc të Skenderajt, ndërsa familja Syla i ka fal gjakun familjes Lushtaku.

Akti i shtrirjes së dorës, ka ndodhur sot gjatë varrimit ku shumë qytetarë kishin shkuar për t’i dhën lamtumirën e fundit 15 vjeçares, e në mesin e tyre ishte edhe kryetari Bekim Jashari bashkë me nënkryetarin Nuredin Lushtaku.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas disa ditëve me diell, kryeqyteti është përballur sërish këtë…