Federeri: Do të luaj edhe në vitin e ardhshëm

16 tetor 2018 | 12:16

Roger Federeri, pas eliminimit në gjysmëfinalen e turneut Masters të Shangait, ka humbur vendin e dytë të renditjes botërore, duke ia lëshuar atë Novak Djokoviqit, fitues në Kinë.

Por tenisti zviceran nuk ka humbur dëshirën për të vazhduar të luajë sportin e tij të zemrës dhe pas rikthimit në vendlindje, ai ka deklaruar se do të vazhdojë të zbresë në fushë edhe gjatë vitit 2019.

“Një gjë është e sigurt, do të jem në fushë edhe në sezonin tjetër. Unë ende nuk kam një plan të detajuar për 2019-ën, por shpresoj të luaj sa më shumë të jetë e mundur. Në dilemë jam për turnetë në fushat me dhè. E rëndësishme është të jem mirë fizikisht dhe të luaj mirë në çdo ndeshje, për ta arritur objektivin, fitoren”, ka deklaruar Federeri, që përgatitet për turnetë evropianë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komunat e Kosovës kanë përmbushur 67 për qind të obligimeve…