Feraj i LV-së: Opozita është e gatshme ta shes veriun për ‘kthim në pushtet’

17 shtator 2023 | 13:54

Hysamedin Feraj këshilltari i kryeministrit, Albin Kurti, ka akuzuar opozitën, duke thënë se për kthim në pushtet mund ta “shesin veriun”.

Feraj në “Facebook”, shprehur imagjinatën një bisedë për punën e veriut, ku ka shtruar dy pyetje.

“Sa është çmimi i veriut të Kosovës? Për sa vlen të shitet?”, Kurti do të përgjigjej që nuk është në shitje, ndërsa sipas tij, opozita do ta shiste për kthim në pushet dhe për disa investime nga BE e SHBA”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë i Ferajt:

Sa është çmimi i veriut të Kosovës? Për sa vlen të shitet?

Albni: nuk është për shitje, s’ka çmim.

Opozita: kthimi ynë në pushte + disa miliona euro/dollarë investime nga EU /SHBA.

“Sigurisht”, rritet rroga mesatare. Apo jo?

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, ia…