Ferid Agani infektohet me Covid-19

21 nëntor 13:46

Mjeku Ferid Agani ka njoftuar se është infektuar me koronavirus.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, Agani ka bërë me dije se ndodhet në shtëpi duke marrë trajtimin e nevojshëm nën përkujdesjen e familjareve.

“Shpresoj se me ndihmën e Zotit te Madhërishëm dhe kolegeve profesioniste te kësaj lemie do t’ia dal te tejkaloje edhe ketë sprove te radhës. Për momentin ndodhem ne shtëpi duke marre trajtimin e nevojshëm nën përkujdesjen e familjareve”, ka shkruar Agani.

Postimi i plotë:

Pas me shumë se tetë muaj betejë të suksesshme kundër infeksionit Covid në vijën e parë të punës së rregullte me paciente, këto ditë me preku edhe mua ky virus tinzar.
Shpresoj se më ndihmën e Zotit te Madhërishëm dhe kolegëve profesioniste të kësaj lëmie do t’ia dal te tejkaloje edhe ketë sprove të radhës. Për momentin ndodhem në shtëpi duke marrë trajtimin e nevojshëm nën përkujdesjen e familjarëve.
Ju përshëndes përzemërsisht dhe ju lus për mirëkuptim për shkak të pamundësisë që të komunikoje me ju në vëllimin dhe cilësinë e rëndomte. Poashtu ju lus për kujdes të shtuar ndaj këtij infeksioni viral.
Me shumë respekt,
Ferid Agani

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të premten në mbrëmje në fshatin Gramaqel të Deçanit është…