Ferma e braktisur e Kanye Westit ende e shkatërruar

17 maj 2024 | 13:54

Ferma prej 2.2 milionë dollarësh e Kanye West në Calabasas duket e rrënuar dhe e shkatërruar në fotografitë e reja tronditëse të pronës, katër vjet pasi reperi e bleu.

46-vjeçari fillimisht e bleu fermën në vitin 2018 e cila u përdor për Sunday Service dhe selinë e tij të Donda Academy. Ai gjithashtu kishte blerë edhe 300 hektarë shtesë rreth pronës për 4 milionë dollarë.

Megjithatë, imazhet e fundit zbulojnë se shtëpia është ende e pabanuar dhe në gjendje të keqe, me një fotografi që tregon një vrimë të madhe, të hapur në hyrjen e përparme, duke lënë mbeturina dhe pjesë të çatisë të shpërndara në tokë.

Kanye e bleu fermën kur ishte ende i martuar me ish-gruan tani, Kim Kardashian, me divorcin e tyre zyrtarisht të finalizuar në nëntor 2022

 

Kanye West 's $2.2 million Calabasas ranch appeared dilapidated and crumbling in shocking new photos of the expansive property - nearly four years after rapper boarded up the home in September 2020Roof shingles can be seen missing and falling off, while green plants and trees are seemingly overgrown near the front of the main housePortions of the concrete driveway are chipped away while one side of the property is partially concealed by a red covering

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli Shala, menaxher i Projektit në Agjencinë e Statistikave (ASK),…