Ferrari që u shit për 18 milionë dollarë

13 dhjetor 2017 | 09:26

Një makinë Ferrari 250 GT LWB, prodhim i vitit 1959, u shitë për 18 milionë dollarë në ankandin “Ikona” të RM Sotheby në Nju Jork, javën e kaluar.

Kjo makinë ishte një nga tri makina që hyri në garat 24-orëshe të Le Mansit në vitin 1959 nga shoferi i garave dhe distributori i Ferrarit, Luigi Chinetti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se që nga…