FFK-ja letër ngushëllimi për familjen Harbuzi

11 tetor 2018 | 20:22

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK),  përmes faqes zyrtare ka ngushëlluar familjen Harbuzi për vdekjen e futbollistit Labinot Harbuzi.

Futbollisti shqiptar ka vdekur sot (e enjte), në moshën 32 vjeçare.

Letra ngushëlluese e FFK-së:

E nderuara familje e Labinot Harbuzit!

Lajmi për vdekjen e hershme të Labinot Harbuzit, na ka tronditur të gjithëve në Kosovë dhe jashtë saj, ndaj ju lutem që në emrin tim, KE, klubeve dhe adhuruesve të futbollit, me lejoni të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella.

Ikja e hershme Labinotit, i cili ka lënë gjurmë në futbollin mbarëshqiptarë dhe ndërkombëtar, ka lënë një zbrazëtirë të madhe te familja, te komuniteti i futbollit dhe te miqtë. Labinoti duke rrjedhur nga një familje sportistësh, ishte një futbollist i spikatur me tipare të veçanta, një djalosh i dashur e i respektuar nga të gjithë, ndaj si të tillë do ta kujtojmë përherë.

Në këto momente të vështira të gjithë jemi pranë jush, për ta përballuar dhimbjen dhe humbjen e njeriut më të dashur për ju.

Me respekt

Agim Ademi, president i FFK-së

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi, me bashkëpunëtorë është…