FFK-ja zyrtarizon dy miqësoret e Kosovës në qershor

23 prill 12:30

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) nëpërmjet një njoftimi për medie ka njoftuar se Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore në muajin qershor.

“Dardanët” zhvillojnë miqësore me San Marinon më 1 qershor dhe më 4 qershor ndaj Kazakistanit.

“Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë dy ndeshje miqësore në terminin e lirë të UEFA-s FIFA-s në fillim të muajit qershor. Fillimisht më 1 qershor, Dardanët do të luajnë kundër San Marinos, në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa më 4 qershor në të njëjtën kohë dhe vend do të zhvillohet miqësorja tjetër me Kazakistanin”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

/Veton ZYMBERI/

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Real Madridi po dëshiron që ta shesë mbrojtësin e vet,…