Fitojnë Goden State dhe LA Lakers

22 shkurt 2019 | 12:19

Pas pauzës së shkurtër për All Star Game, janë rikthyer ndeshjet emocionuese të NBA.

Tashmë ka nisur faza kyçe e sezonit të rregullt, e cila përcakton përfundimisht ekipet që do të jenë pjesë e “play-off”. 6 ndeshje u luajtën, të cilat dhuruan mjaft emocione. Në parket zbritën edhe kampionët në fuqi, Golden State Warriors, të cilët vuajtën për të fituar 125-123 ndaj Sacramento Kings. Stephen Curry realizoi 36 pikë, duke qenë i saktë në 10 nga 16 tentativat për 3 pikë.

Los Angeles Lakers triumfuan 111-106 ndaj Houston Rockets, edhe falë LeBron James, që realizoi 29 pikë dhe 11 “rebound”. Ndeshje tepër e luftuar ka qenë ajo mes Milwaukee Bucks dhe Boston Cetlics, që u mbyll me rezultatin e ngushtë 98-97 për vendësit. Ky ballafaqim u vendos në “in extremis”, nga gjuajtja e saktë 3-pikëshe e Khris Middleton.

Rezultatet

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns           111-98
Philadelphia 76ers – Miami Heat                106-102
Brooklyn Nets – Portland Trail Blazers      99-113
Milwaukee Bucks – Boston Celtics              98-97
Golden State Warriors – Sacramento K.    125-123
Los Angeles Lakers – Houston Rockets     111-106

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kandidati presidencial Stevo Pendarovski dhe ministri aktual i jashtëm Nikolla…