Fiton Bayerni, Dortmundi ndalet në barazim

27 tetor 2018 | 18:00

Kanë përfunduar ditën e sotme ndeshjet e javës së nëntë në kampionatin gjerman dhe skuadra e kreut të klasifikimit ka zhgënjyer. Skuadra e Dortmundit nuk ka arritur të marrë një fitore përballë skuadrës së Hertës së Berlinit edhe pse u gjend dy herë në avantazh.

2 golat e të riut Sanço nuk i mjaftuan verdhezinjve, ndërsa në ndeshjen tjetër midis Mainizt dhe Bajernit rezultati përfundimtar ishte 1-2 në favor të bavarezëve. Për gjigandët gjermanë shënuan Leon Gorcka dhe mesfushori Tiago alkantara. Ndërsa më poshtë ndiqni dhe rezultatet përfundimtare të të gjitha ndeshjeve të sotme të Bundesligës.

Rezultatet:

Dortmund – Herta Berlin 2-2

Duseldorf – Volfsburg 0-3

Hanover – Augsburg 1-2

Mainz – Bayern M. 1-2

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pritja ndaj tij në stadiumin e Beogradit do të jetë…