Forcat ruse shtojnë sulmet në lindje të Ukrainës

07 gusht 23:28

Ushtria e Ukrainës ka raportuar sot një përshkallëzim të sulmeve në veri dhe veriperëndim të qytetit lindor të Donetskut

Forcat ruse sulmuan pozicionet ukrainase pranë vendbanimeve të fortifikuara të mëdha, Piski dhe Avdiivka.

Gjithashtu vende të tjera në rajonin e Donetskut u granatuan, raporton Sky News.

Tutje, bëhet e ditur se forcat ruse po përgatiten për një kundërsulm të mundshëm nga ukrainasit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një rrahje ka ndodhur afër Postës kryesore në Prishtinë. Siç…