Formacionet: Arsenal – Liverpool

20 janar 13:27

Sonte (e enjte) do zhvillohet gjysmëfinalja e dytë ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit, në kuadër të “EFL Cup”.

Takimi i parë përfundoi pa gola në “Anfield”, andaj dy skuadrat do bëjnë çmos për fitore që të sigurojnë kualifikimin në finale. Pritet që si Arsenal ashtu edhe Liverpool të luajnë me 11-shën më të mirë, ngase duan trofeun e parë për këtë vit.

Formacionet e mundshme:

Arsenal (4-4-1-1): Ramsdale; Tierney, Gabriel, Holding, Tomiyasu; Martinelli, Lokonga, White, Saka; Odegaard; Lacazette.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Jones; Jota, Firmino, Minamino.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, përmes një postimi në llogarinë…