Formacionet: Barça – Juve

08 dhjetor 14:16

Sonte (e martë) do zhvillohet super sfida mes Barcelonës dhe Juventusit, në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ky derbi premton spektakël me faktin se do shohim përsëri duelin e dy më të mirëve Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Të dy lojtarët pritet që janë të pranishëm nga minuta e parë dhe do provojnë të bëjnë më të mirën për të fituar ndeshjen.

Formacionet e mundshme:

Barcelona (4-2-3-1): Ter Stegen; Dest, Araujo, Lenglet, Alba; Pjanic, De Jong; Pedri, Messi, Coutinho; Griezmann
Juventus (4-4-2): Buffon; Cuadrado, Danilo, Bonucci, Sandro; Ramsey, Arthur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është një javë e rëndësishme për dukeshën e Kebrixhit, pasi…