Formacionet fituese të Botërorit në 25 vitet e fundit (foto)

18 korrik 2018 | 16:19

Brazili dhe Franca nga dy herë dhe Italia, Spanja dhe Gjermania janë 5 kombëtaret që kanë fituar Kupën e Botës në epokën moderne të futbollit, që nga Botërori “SHBA 1994”.

7 botërorë ku në formacionet kryesore të skuadrave fituese gjejmë lojtarë legjendarë si Romario, Zidane apo Ronaldo. Sigurisht që ka vend edhe për “anonimë” si Guivarch, Marcos apo Perrotta.(TCH)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Ramush Haradinaj i cili ndodhet në Bruksel ka thënë…