Formacionet: Inter – Roma

06 dhjetor 15:22

Në “Giuseppe Meazza” sonte nga ora 20:45 zhvillohet derbi në mes Interit dhe Romës.

Skuadra e Antonio Contes kërkon maksimumin në këtë ndeshje për të mbetur sërish lider në Seria A, kurse edhe Roma kërkon pikë që të ngritët në renditjen tabelore. Skuadra nga kryeqyteti italian ka nëntë pikë me pak se Interi dhe renditet në vendin e pestë.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanoviq; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Borja Valero, Brozoviq, Biraghi; Lukaku, Lautaro Martinez.
Roma (4-2-3-1): Pau Lopez; Spinazzola, Mancini, Smalling, Kolarov; Diawara, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja e njohur, Halsey e ka thyer hundën. Sipas “Daily…