Formacionet: Kroaci – Itali

24 qershor 2024 | 13:00

Mateo Retegui është favorit ndaj Gianluca Scamacca, ndërsa Giovanni Di Lorenzo pritet të startojë sërish për Italinë në ndeshjen kyçe të fazës grupore të EURO 2024 kundër Kroacisë sonte.

Federico Dimarco u stërvit veçmas nga pjesa tjetër e ekipit të shtunën dhe të dielën, por Luciano Spalletti tha në një konferencë për shtyp para ndeshjes se mbrojtësi i Interit është sërish në formë.

Sidoqoftë, bashkëlojtari i tij në Inter , Matteo Darmian, ka më shumë shanse për të startuar si mbrojtës i majtë.

Italia është kualifikuar me një fitore ose një barazim ndërsa Kroacisë i duhen tre pikë për të marrë një vend në raundin e eliminimit.

Formacionet e mundshme:

Kroacia (4-2-3-1): Livakoviç; Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol; Kovacic, Modric; Mario Pasalic, Sucic, Kramaric; Petkoviq

Itali (4-1-4-1): Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian; Jorginho; Cambiaso; Kristante; Barella; Chiesa, Retegui.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tenisti italian Jannik Sinner ia doli të triumfojë edhe në…