Formacionet: Real – Chelsea

12 prill 11:51

Liga e Kampionëve do të vazhdojë këtë javë me ndeshjet kthyese në fazën e çerekfinales. Real Madridi arriti ta mposht Chelsean me rezultat 3-1, me tre golat e Karim Benzemas.

Përballja e dytë do të zhvillohet sonte në stadiumin “Santiago Bernabeu”, me fillim nga ora 21:00, ku dhe do të përcaktohet kush do të kalon në gjysmëfinale.

Dy trajnerët, Carlo Ancelotti dhe Thomas Tuchel janë shprehur optimistë për ndeshjen e zjarrtë që pritet të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”.

Chelsea vjen pas një fitore të madhe ndaj Southamptonit, me rezultat 6-0, rezultat që pritet t’i motivojë ndaj madrilenëve. Në anën tjetër, edhe Real Madridi shënoi fitore në vikend në Laliga.

Formacionet e mundshme:

Chelsea: Courtois; Carvajal, Nacho, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius

Real Madrid: Mendy; Christensen, Silva, Rudiger; James, Kante, Kovaqiq, Alonso; Mount; Havertz, Werner.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, duke folur për…