Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve  

20 shkurt 15:19

Në mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje të Ligës së Kampionëve të fazës së 1/16 të finales. Kampionët në fuqi të kësaj gare, Liverpool, janë mposhtur nga Atletico Madrid 1:0 në ‘Wanda Metropolitnao’.

Në ndeshjen tjetër, në ‘Singnal Iduna Park’, Borussia Dortmund ka gjunjëzuar Paris Saint Germin, duke i mundur 2:1. Të mërkurën janë zhvilluar edhe dy ndeshje tjera, me Atalantën që shkëlqeu përballë Valencias (4:1), dhe Leipzig, që fitoi në udhëtim te Tottenham, 0-1.

UEFA gjatë ditës së sotme ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve, që dominohet me lojtarët e Atalantës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot…