Foto e rrallë, nga dita e varrimit të heroit Fadil Vata

25 prill 22:04

Një fotografi e rrallë, e 28 viteve më parë, e bërë në Sallagrazhdë të Suharekës, në varrimin e heroit të Kosovës, Fadil Vata.

Së bashku me babain e heroit Afrim Zhitia, Osman Zhitia, heronjtë Mehë Uka dhe Rrahman Dini si dhe veprimtarë të tjerë të çështjes kombëtte, nisëmëtarët e Pajtimit të Gjaqeve në vitin 1990 në Kosovë, Have Shala, Myrvete Dreshaj, Brahim Dreshaj, Nait Hasani, Ramdan Avdiu, Adem Krasniqi, Adem Grabovci, Raif Qelaj dhe Lulëzim Etemaj, raporton “Epoka e re”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dëbora, skijimi, bankat, orët, rregulli i shtetit dhe i shoqërisë…