FSK-ja nuk i merr pagat me rritje (Video)

15 mars 2021 | 16:27

Në dhjetor të vitit 2019, kur Ramush Haradinaj ishte kryeministër është miratuar Rregullorja për rritjen e pagave për pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), sipas gradave të tyre, mirëpo kjo gjë nuk ka ndodhur.

Ibrahim Shala nga Ministria e Mbrojtjes, ka thënë se kjo rregullore është ende në fuqi dhe se nuk ka ndonjë vendim  të qeverisë, i cili e ka shfuqizuar atë, raporton “A-TV”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Intervista e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Harry e Meghan…