“Galaxy X” vjen në 2019, pritet të kushtoj 1596 euro

18 qershor 2018 | 21:36

“Samsung” së shpejti do të fillojë të marrë pjesët që i nevojiten për të prodhuar telefonin e tyre shumë të pritur, Samsung Galaxy X.

Lajmi vjen nga një artikull në “The Korea Times”, i cili shkruan se Samsung “planifikon të lëshojë një pajisje të palosshme të quajtur “Galaxy X”. Partnerët e pjesëve dhe nënkontraktorët e nivelit të parë do të fillojnë furnizimin e pjesëve për “Samsung Electronics” që nga fillimi i muajit nëntor, me kompaninë që rregullon telefonin për një lansim vitin e ardhshëm “.

Përveç kësaj, raporti zbulon se analisti Kim Jang-yeol vlerëson se telefoni i Samsung Galaxy X do të jetë shumë i shtrenjtë në nisje, duke u lansuar në rreth 2 milionë won (kjo konvertohet në rreth 1.385 funta apo 1596 euro).

Telefoni i mençur i palosshëm thuhet se do të ketë një ekran OLED prej 7.3 inçësh” që kur të paloset do të ketë një madhësi të ekranit që llogaritet të jetë 4.5 inç. Yung-woo, duke folur për Samsung Galaxy X është raportuar të ketë thënë se “Kjo pajisje e re është një gjë interesante, pasi do të ketë dy panele brenda dhe një panel jashtë me dy panelet brenda duke formuar ekranin me 7.3 inç kur telefoni të shpaloset”.

Tani, ky informacion përputhet mirë me thashethemet e mëparshme se “Samsung Galaxy X” do të ketë tre ekrane, që ekrani kryesor do të jetë OLED dhe se do të arrijë në 2019.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bedri Zenel Islami (Për Mustafa Nanon dhe dëshirën e tij…