Gasperini, besnik i Atalantës

28 maj 2024 | 11:11

Pas fitores 3-0 ndaj Torinos në javën e fundit të Serisë A, trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, deklaroi se e ardhmja e tij është skuadra bergamaske. I pyetur nga mediet për të ardhmen, italiani u shpreh se është pjesë e Atalantës dhe do të vazhdojë të jetë edhe në të ardhmen.

“Jam i lidhur me Atalantën dhe do të vazhdoj të jem edhe në të ardhmen. Asnjëherë nuk kam thënë ndryshe në këtë periudhë, nuk i kam lënë hapësirë asnjë diskutimi sepse kam qenë i fokusuar vetëm tek Atalanta. Këto ditë në Bergamo ka një eufori të jashtëzakonshme, festime të rëndësishme ende na presin dhe ne e kuptojmë se çfarë kemi bërë. Djemtë treguan se ende duan të garojnë dhe të marrin rezultate pozitive”, ka thënë Gasperini.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi Armando Broja mund të transferohet te Monaco, raporton e…