Gjeneral Lahi Brahimaj ka vendosur emblemën e UÇK-së pranë lapidarit të dëshmorit të kombit

09 mars 10:48

Gjeneral Brahimaj së bashku me Ilmi Canollin vëllain e deshmorit të kombit Basri Canolli -Shpendi, dhe mjeshtrin që ka punuar emblemën, kanë vendosur pranë lapidarit të tij në Marec të Prishtinës emblemën e UÇK-së.

Dëshmori Canolli ka qenë njëri ndër luftëtarët më të dalluar të kësaj zone.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vëllai i Fatmir Limajt, Demiri, pas vendimit të Gjykatës Themelore në Gjakovë…