Gjergj Dedaj merr konfirmimin se është pranuar ambasador në Maqedoni

19 tetor 2018 | 12:54

Gjergj Dedaj është pranuar nga shteti i Maqedonisë për ta përfaqësuar Republikën e Kosovës si ambasador në këtë shtet.

Lajmin e ka konfirmuar Dedaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Postimi i plotë ti tij:

Do të jem ambasador i devotshëm dhe dinjitoz, i Kosovës në Maqedoni

Falënderoj presidentin Thaçi për dekretimin tim, ambasador i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i Republikës së Kosovës në Shkup, si dhe një falënderim për presidentin e Republikës së Maqedonisë Ivanov, për nënshkrimin e dekretimit tim, në këtë mision të rëndësishëm shtetëror.
Thellimi i bashkëpunimit dhe miqësisë me Republikën e Maqedonisë, do mbetet prioritet i angazhimit tim ne Shkup!

Do jam Ambasador i devotshem dhe dinjitoz, i Kosoves ne Maqedoni!Falenderoj Presidentin Thaqi, per dekretimin tim,…

Gepostet von Gjergj Dedaj am Freitag, 19. Oktober 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nuk ka nisur mirë aventura e LeBron James te skuadra…