Gjilani e rikthen ‘Arushën’

08 gusht 2019 | 12:14

Ish-futbollisti i famshëm i Gjilanit dhe disa skuadrave tjera, Premton Muja është rikthyer sërish në skuadrën e tij të zbres, por këtë radhë si trajner

“Ish-futbollisti i skuadrës tonë, Premton Muja, nga dita e sotme i është bashkangjitur stafit të trajnerëve në kategoritë e reja të shkollës së futbollit të Gjilanit”, thuhet në njoftimin e Gjilanit.

Ish-sulmuesi i njohur me nofkën “Arusha”, si futbollist aktiv kishte mbrojtur ngjyrat e skuadrës së Gjilanit në pjesën më të madhe të karrierës së tij rreth 16 vjet, duke realizuar shumë gola dhe asistime. Mujës i është besuar detyra e trajnerit të gjeneratës U15, nga ku e fillon rrugëtimin e tij si trajner në klubin ku u afirmua dhe la gjurmë të mëdha si futbollist.

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi shqiptar Albian Ajeti edhe zyrtarisht është lojtar i West…