‘Goal.com’: Brazilin është favorit në Kupën e Botës

29 shtator 12:44

Kombëtarja e Brazilit kryesoi vlerësimin e pjesëmarrësve në Kupën e Botës 2022 nga “Goal.com”.

Skuadra e Tite është shpallur favorit kryesor për të fituar turneun, i cili do të mbahet në Katar nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor 2022. Franca dhe Argjentina gjithashtu u renditën në tre të parat.

Renditja

1. Brazili
2. Franca
3. Argjentinë
4. Spanja
5. Gjermania
6. Anglia
7. Holandë
8. Belgjika
9. Danimarka
10. Portugalia

Lajme të sponsorizuara

Të fundit