Gotze e vazhdon kontratën me PSV-në

06 shtator 12:19

Futbollisti gjerman Mario Gotze ka nënshkruar një kontratë të re me holandezët e PSV.

Ditën e sotme ka dalë njoftimi zyrtar dhe Gotze do të jetë pjesë e PSV edhe për dy sezone të tjera.

Sezonin e shkuar, 29-vjeçari që ka luajtur për Borussia Dortmund dhe Bayern Munich në Gjermani, shënoi 5 gola në 19 ndeshje në kampionatin holandez.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbollisti i skuadrës së Dritës së Gjilanit, Muharrem Jashari është…