Grabovci: UÇK-ja, rrënja e Ushtrisë së Kosovës

18 tetor 2018 | 19:53

Adem Grabovci, njëri nga themeluesit e UÇK-së si dhe anëtar i Shtabit të Përgjithshëm, në ditën e sotme kur Kuvendi i Kosovës ka miratuar tri projektligje që i hapin rrugën transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës, përmes një postimi në llogarinë e vet “Facebook”, shoqëruar me një foto nga koha e luftës,

të bërë me bashkëluftëtarë në Rugovë, ka kujtuar kohën e lavdishme të UÇK-së.

“Në ditën e krijimit të Ushtrisë së Kosovës, kthim në kohë tek rrënja e saj – UÇK”, ka shkruar me këtë rast Grabovci.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë pjesë në konferencën…