Grenell: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të qarta të Trumpit

14 shkurt 13:48

I dertuari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka bërë me dije se marrëveshjet për hekurudhat dhe një autostradë e arritur sot në Mynih, janë arritur falë direktivave të presidenti amerikan.

Në llogarinë e tij në “Twitter”, ai ka shkruar se tri marrëveshje janë nënshkruar për katër muaj. “Falë direktivave të qarta të Presidentit Trump, ne kemi nënshkruar tri marrëveshjeve ekonimike për katër muaj. Një për udhëtimin ajror, një për hekurudha dhe një për autostrada”, ka shkruar ambasadori Grenell.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Paul Pogba mund të rikthehet te Juventusi gjatë verës dhe…