Hahni: Zgjidhja përfundimtare Kosovë-Serbi, vitin e ardhshëm

09 shkurt 11:36

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Hahn, shpreson se Kosova dhe Serbia do t’i mbyllin të gjitha mosmarrëveshjet deri vitin e ardhshëm.

“Ne qëllimisht nuk u propozuam ndonjë datë. Bisedimet nuk janë të lehta dhe palëve u duhet tu jepet mundësia për ta gjetur një zgjidhje të qëndrueshme ligjore. Ashtu si i gjithë procesi, cilësia dhe shpejtësia janë të rëndësishme”, ka thënë Hahni në një intervistë për “N1”.

Hahni ka deklaruar se dialogu është në të mirën e dy shteteve, sidomos në rrugën drejt BE-së.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Flamuri i Kosovës është ngritur të enjten në PyeongChang, kurse…