Hajdari pranon detyrën edhe nga Reçica

06 shkurt 17:09

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari, ka pranuar detyrën nga ish-ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica.

Me këtë rast Reçica e ka njoftuar lidhur me punën që kanë bërë gjatë dy viteve të kaluara dhe i ka uruar Hajdarit suksese në detyrën e re, duke i thënë se do të ketë punë shumë.

Ndërsa ministrja Hajdari ka thënë se do të vazhdojnë proceset e shëndosha të iniciuara nga kjo ministri. Ajo ka theksuar se portofolja e punësimit është një çështje shumë e rëndësishme për Kosovën.

“Me planin qeveritar të ri, duhet të merren hapa konkret se çka dhe si do të adresohet çështja e punësimit”, është shprehur Hajdari.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Khabib Nurmagomedov nuk shfaq interesim për një tjetër ndeshje me…