Hamza pjesë e takimeve vjetore të FMN-së dhe Bankës Botërore

18 prill 10:53

Delegacioni i Republikës së Kosovës, i kryesuar nga ministri i Financave Bedri Hamza, gjendet për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marrin pjesë në takimet e rregullta vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtarë dhe Bankës Botërore, që po mbahen nga data 17 deri më 22 prill në Uashington DC .

Gjatë kësaj vizitë në ShBA, ministri Bedri Hamza pritet të takohet edhe me zyrtarë të lartë të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bankës Botërore, si dhe zyrtarë të lartë të Departamentit të Thesarit Amerikan.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se në raportin e BE-së…