Hapet panairi “Blej Shqip” në Prishtinë

27 nëntor 22:08

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë me dije se është hapur panairi “Blej Shqip” në Prishtinë.

“Arra e Tigri ishin shumë kuriozë për të mësuar rreth produkteve tradicionale shqiptare. Është shumë e rëndësishme që gjeneratat e reja të mos harrojnë vlerat e traditat tona kombëtare dhe t’i kultivojnë ato”, ka shkruar Rama në “Facebook”.

Panairin mund ta vizitoni deri më 29 nëntor në sheshin “Nënë Tereza”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banorët e qytetit rus Tver që gjendet vetëm 100 milje…