Haradinaj e quan Mamushën urë lidhëse në mes të Kosovës dhe Turqisë (Video)

22 shkurt 2019 | 15:41

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me bashkëpunëtorë ka vizituar të premten Komunën e Mumushës, e cila është e banuar me shumicë turke.

Haradinaj e ka quajtur Mamushën urë lidhëse në mes të Kosovës dhe Turqisë.

“Është edhe urë lidhëse të popullit të Kosovës dhe atij turk. Jam këtu për të mësuar kërkesat dhe nevojat e detyrat që na dalin ne si Qeveri në të ardhmen. Kjo komunë është e vogël që të ardhurat i ka dy milionë. Jam i bindur se së bashku do mund të ecim drejt zhvillimit të Mamushës dhe drejt zhvillimit të Kosovës. Iu siguroj se Qeveria është e juaja ashtu siç jeni ju të Kosovës”, ka thënë Haradinaj.

Takim me qytetarë gjatë vizitës së punës në Mamushë(drejtpërdrejt)

Gepostet von Ramush Haradinaj am Freitag, 22. Februar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Visar Ymeri, ka thënë se…