Haradinaj, KEK-ut: Barrën kryesore për rrymë e keni ju

07 dhjetor 10:22

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Korporatën Energjetike të Kosovës.

Ai ka thënë se ky institucion e ka barrën kryesore për furnizimin me energji elektrike.

Haradinaj i ka bërë thirrje zyrtarëve të këtij institucioni që të fusin në furnizim sa më shumë blloqe dhe të luftojnë për secilin megavat.

Përfaqësuesit e KEK-ut i thanë kryeministrit Haradinaj se nga 15 dhjetori do të prodhohen 800 megavat energji.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë me dije se…