Haradinaj mirëpret dakordimin e LV-së dhe LDK-së për koalicion, por ka edhe një mesazh për ta

01 shkurt 22:45

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se lajmi që i gjithë procesi negociues është përmbyllur me dakordim nga LV-ja dhe LDK-ja është veprim i duhur dhe konkretizimi i mirë, që respekton rezultatin zgjedhor.

“Tashmë është e domosdoshme të formohet qeveria sa më shpejtë”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Ai ka theksuar se Kosovën e presin punë të mëdha dhe procese të rëndësishme, për të cilat ai ka thënë se duhet lidership, qëndrime konsistente dhe institucione kredibile dhe të qëndrueshme.

“Qëndroj i bindur se agonia e tejzgjatjes për ndarje të posteve është vetëm shpërfaqja e parë e mashtrimit të madh me të cilin do të identifikohet Albin Kurti si kryeministër”, ka shkruar Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Andy Gill, njëri prej anëtarëve themelues të grupit muzikor Gang…