Haradinaj: Kurti ta ndërpresë shkatërrimin e vendit

05 nëntor 19:00

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë me dije se sot në Këshillin e Përgjithshëm të Aleancës, riafirmuan vendosmërinë për mbrojtjen e interesave nacionale të Kosovës dhe orientimin proamerikan.

Haradinaj ka ftuar qytetarët e Kosovës që jetojnë në veri të vendit, të përmbahen dhe të ruajnë qetësinë, duke mos rënë pre e politikave të gabuara.

“Kosova është shtet i të gjithëve, e nuk është në favorin e askujt destabilizimi i situatës, përpos atyre që ndjekin agjendat ruse”.

“Sa i përket Kurtit, janë momentet e fundit që të reflektojë dhe të ndërprejë shkatërrimin e vendit, përndryshe do të jemi të detyruar ta ndërprejmë ne, me të gjitha mjetet demokratike në dispozicion”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar për zhvillimet e…