Haradinaj: Në veri duhet të vendoset rregulli i pagesës

26 prill 2018 | 20:48

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka thënë se duhet të vendoset një rregull rreth pagesës për energji elektrike në veriun e Mitrovicës.

“E vërteta është që në veri ne e japim energjinë, nuk e jep tjetërkush, nuk është mirë ta jep askush dhe nuk do të lejojmë ta jap askush për shkak se është Kosovë si treg por duhet të vendoset edhe rregulli i pagesës, kemi ofruar me hap tregun me shpërndarës, jo si KEDS-i, por me shërbime tregtare por po na kërkohet me i thyer ligjet e Kosovës dhe nuk kemi arrit t’i bëjmë “, ka thënë ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka përkujtuar atdhetarin dhe prijësin e lëvizjes…