Haradinaj ofron mbështetje për rininë e Kosovës

21 shkurt 2019 | 14:03

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim disa të rinjë nga organizata “Zëri Rinor Gjilan”.

Haradinaj ka thënë se është impresive kur i dëgjon idetë kreative të të rinjve.

“Impresive të dëgjoj idetë kreative të të rinjve tanë. Kënaqësi të bashkëbisedoj me anëtarët e organizatës “Zëri Rinor Gjilan”, të cilët kanë marrë përsipër avokimin te të rinjtë për parandalimin e dukurive negative dhe përfshirjes sa më të madhe të tyre në aktivitete sportive e kulturore. Krahas shumëfishimit të projekteve për Gjilanin nga Qeveria e vendit në këtë mandat, mbështetjen do ta ketë edhe nisma e organizatës “Zëri Rinor Gjilan” për udhëzimin e të rinjve për karrierë dhe shkollim adekuat”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate,…