Haradinaj përkujton Fetnete Ramosajn: Luftëtarët nuk vdesin kurrë!

05 prill 11:45

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka përkujtuar ish-bashkëluftëtaren e tij, Fetnete Ramosaj, në dyvjetorin e vdekjes.

Me këtë rast, ka thënë Haradinaj ka thënë se Rasmosaj me punën  e saj ka hyrë në histori.

“Luftëtarët nuk vdesin kurrë! Dy vite pa miken dhe bashkëluftëtaren, zërin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gruan që bëri e shkroi histori, Fetnete Ramosaj. Vitet e okupimit dhe Lufta Çlirimtare, do të mbesin përherë të gjalla në libra, të shkruara nga pena e saj e mprehtë. Faleminderit Fetnete! Lavdi!”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
10 admiralë të dalë në pension në Turqi janë arrestuar…