Haradinaj shtron iftar për përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës

08 qershor 2018 | 21:07

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shtruar iftar në Prishtinë për përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). 

Haradinaj këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook”.

Postimi i plotë i tij:

Pata kënaqësinë të shtroj iftar për përfaqësuesit e nderuar të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Muaji i Shenjtë i Ramazanit, agjërimi, lutjet dhe devotshmëria ndaj Krijuesit të na shërbejnë në thellimin dhe forcimin e përkrahjes dhe zemërgjerësisë ndërmjet të gjithë neve.

Durimi dhe fuqia shpirtërore, që e karakterizojnë agjërimin, të na motivojnë për të qenë të bashkuar në rrugën tonë, si shoqëri tolerante dhe shtet i fortë, të gatshëm dhe të aftë që të kalojmë sfidat që na dalin përpara.

Të gjithë besimtarëve myslimanë në Kosovë, ju dëshiroj agjërim të lehtë edhe përgjatë ditëve të mbetura të këtij muaji të shenjtë të Ramazanit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të vizitës në Luksemburg, Zëvendëskryeministri i Parë dhe…