Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

10 korrik 14:21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se sovranit dhe integriteti i Kosovës është i paprekshëm.

Kjo deklaratë e Haradinajt ka ardhur në kohën e publikimit të incizimeve në të cilat dëgjohet kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa flet për planet e fshehta për ndarje të Kosovës.

“Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë. Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është publikuar nga “CONMEBOL” formacionin me lojtarët që kanë pasur…