Kryeministri Haradinaj flet për kohën e liberalizimit të vizave

19 prill 2018 | 10:41

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se gjatë javëve në vijim do të konfirmohet periudha kohore kur do të bëhet liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai ka deklaruar se Raporti i Bashkimit Evropian (BE) për Kosovën ka vlerësuar përmbushjen e kushteve për liberalizim.

“Raporti i BE-së ka evidentuar dinamikat në rend dhe ligj si dhe ka vlerësuar se është kaluar mesatarja e kërkuar për liberalizim. Në muajin maj do të kemi edhe një vlerësim”, ka thënë Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Australi, Sabri Kiçmari, ka…