Haradinaj uron për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit

10 mars 2024 | 17:14

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar myftiun Naim Tërnava, Bashkësinë Islame të Kosovës dhe të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë, mërgatë dhe trevat shqiptare, për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Myftiun Naim Tërnava, Bashkësinë Islame të Kosovës dhe të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë, Mërgatë dhe trevat shqiptare, i uroj për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit! Në këtë muaj të mëshirës, le të shpërfaqen virtytet më të mira njerëzore, paqja, dashuria, solidariteti e mirëqenia. Agjërim të lehtë!”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunë së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka ngushëlluar familjen…